Kültür-SanatSeyahatYaşam Tarzı

Bayram tatilinde gidilebilecek Avrupa tatil rotaları

Avrupa ülkeleri, kültür, sanat ve lezzet odaklarıyla, doğal güzellikleriyle, büyüleyici kentleri ve şatolarıyla, müzik festivalleriyle ve doyumsuz manzaralarıyla, bayram tatilinde yakın destinasyonları tercih edenler için sayısız seçenek sunuyor.

Tatilini dolu dolu geçirmek isteyenlere

BUZULLAR VE VOLKANLAR ÜLKESİ İZLANDA 

9 – 17 Haziran 2018

Buzla ateşin, kırmızıyla mavinin, sıcakla soğuğun buluştuğu İzlanda’da Avrupa’nın en güçlü şelaleleri ve en güçlü volkanları muhteşem bir uyum içinde… Yeryüzünün el değmemiş, vahşi yörelerinden birinde, Amerika ve Avrupa kıtalarının kırılma noktasında yer alan İzlanda’da doğanın ahenkli şölenine tanıklık edin.

HIRVATİSTAN, DALMAÇYA KIYILARI, DUBROVNİK, MOSTAR, SARAYBOSNA
10 – 17 Haziran 2018

Adriyatik’in en güzel sahil şeridine ve kültür mozaiğine sahip diyarlarda UNESCO Dünya Mirasları ile dolu, yeşile doyacağınız bir rota: Split’ten Dubrovnik’e, Trogir’den Mostar’a, Pula’dan Saraybosna’ya uzanın, İstra Yarımadası ve Dalmaçya kıyılarında Akdeniz kültürünün izlerini sürün.

OECONOMICA: GÜNEY ALMANYA
11 – 17 Haziran 2018

Bereketli Tuna ile başı dumanlı Alpler arasında bir yolculuk: “Dünya Mirası” Bamberg, masalsı öyküleriyle Neuschwanstein ve Heidelberg şatoları, şarap mahzenleriyle Würzburg, Romantik Yol’un en güzel kasabası Rothenburg Ob Der Tauber, Nazilerin miting alanlarına ve mahkemelere evsahipliği yapmış Nüremberg ve ülkenin “gizli başkenti” Münih var.

BALTIK BAŞKENTLERİ: HELSİNKİ – TALLİNN – RİGA – VİLNİUS
11 – 17 Haziran 2018

Bir liman kenti ve kültür başkenti olan Helsinki, ortaçağ havasını taş döşeli sokaklarında soluyacağınız Tallinn, mükemmel bir yeşil dekora kondurulmuş gibi duran Riga ve kayıp bir krallığa ev sahipliği yapan Vilnius’ta, efsanelerle zenginleşen bir tarihe tanıklık edeceksiniz.

AMSTERDAM – BRUGGE – BRÜKSEL
11 – 17 Haziran 2018

Ortaçağın hazinelerini saklayan, çikolatanın ve müzeciliğin başkentleri: Amsterdam, Brugge, Brüksel… Müzelerinde ruhunuz, dillere destan kent meydanları, kanalları, çiçek pazarlarıyla sokaklarında gözleriniz doyarken çikolatalarının, peynirlerinin ve farklı lezzetlerinin tadı damağınızda kalacak.

BACH FESTİVALİ
14 – 17 Haziran 2018

Müziğin şehri olarak anılan Leipzig’de ünlü şefler, sanatçılar ve müzik topluluklarının katılımıyla barok müzik ve tarihin harmanlandığı bir sanat şöleni: Bach’ın en ünlü eserleri Aziz Matta Pasyonu ve Brandenburg Konçertoları ve müzik danışmanımız eşliğinde 3 farklı etkinliğe katılma fırsatı…