Teknoloji

CNR Games Week İstanbul Kapılarını Açtı

Games Week 2018

Her yaştan oyuncunun merakla beklediği Video Oyunları ve Teknoloji Fuarı CNR Games Week İstanbul, kapılarını CNR EXPO Yeşilköy’de açtı. Fuarda, VR platformları, son dönem piyasaya çıkan bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, konsollar, bağımsız oyun geliştiricileri, kutu oyunları gibi birçok yeni teknoloji bir arada sergileniyor.

Çocuklar, fuarda geride kalan eğitim yılının yorgunluğunu doyasıya oyun oynayarak atma fırsatı buldu. Fuar ayrıca, hediye almayı düşünenler için de önemli bir adres olacak gibi gözüküyor. Tanınmış oyuncular, turnuvalar, her yaştan oyuncu ve teknoloji meraklıları, oyun stüdyoları, üniversiteler ve oyun şirketlerinin katılımıyla gerçekleşen fuar, 10 Haziran’a kadar devam edecek.

Çocukların gözde fenomenleri fuara geliyor

Fuar, yerli ve yabancı 50 binin üzerinde bilgisayar oyuncusu, fenomen oyuncular, teknoloji tutkunlarını, oyun stüdyoları, üniversiteler ve önde gelen oyun şirketleri ile buluşturuyor. Çok sayıda bireysel oyuncunun yanı sıra, e-spor takımlarının da katılacağı Pubg, Fortnite, League Of Legends, Cs:Go, Fifa 18, Hearthstone, Rocket League ve Pes 18 gibi turnuvalar düzenlenecek. Bahçeşehir Üniversitesi’nin E-spor Kulübü’yle birlikte düzenlenen turnuvalarda dereceye girenlere toplam 35 bin lira para ödülü dağıtılacak.

Ayrıca, Oğuzhan Uğur, Mervan Tepelioğlu, Uğur Yaman, Oyun Gemisi, Oğuz Atalay ve Mendebur Lemur gibi ünlü fenomenler de GearBest standında ziyaretçileri ile bir araya geliyor. Fuarda ziyaretçilerin sevdikleri oyunları doyasıya oynayabilmeleri için oyun alanı bulunuyor. Dijital dünyayı gerçek gibi deneyimleten sanal gerçeklik ile uygulayarak öğrenmek isteyenler için kurulan atölye çalışmaları da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Sanal gerçeklikle uçuş korkusuna son

Fuarın dikkat çeken uygulamalarından biri olan, AvioVR ile ziyaretçilere gerçekçi bir hava alanı ve uçuş deneyimi yaşama şansı tanınıyor. Bu sanal gerçeklik deneyimi, katılımcıların uzman psikologlar eşliğinde uçuş korkularını yenmelerinde yardımcı oluyor. 30-40 yaş aralığındaki yetişkinliklerin çocukluk döneminde severek oynadığı Street Fighter, Mortal Combat gibi oyunlar da fuarın nostalji bölümünde yer alıyor. Ayrıca ağa bağlı bilgisayarın sabit disk olmadan çalışmasına imkan sağlayan “Disksiz Bilgisayar Sistemleri” de ziyaretçilerden tam not aldı.