Kültür-SanatTrend

DJ Erkan Şen’in Vokali Addie Nicole Oldu

Erkan Şen

Erkan Şen, Paris, Brüksel, Üsküp gibi şehirlerde müziği ile Türkiye’yi Avrupa’da birçok kez temsil etti. 2018’de 2 çalışmasıyla dünya müzik listelerine girmeyi başaran Erkan Şen, vokali olarak ünlü Amerikalı sanatçı Addie Nicole’u seçti. DJ, şarkısında klasik Türk müziği enstrümanı olan kanunu ana enstrüman olarak kullanarak bir doğu batı sentezi de yaratıyor. Single’ı için Addie Nicole’un da katkılarıyla çektiği video klibin büyük beğeni yakalaması bekleniyor.

Klibin yönetmenliğini Fatih Ahmet Kaya’nın yaptığı, Ünlü model Victoria Alice’in yer aldığı 2 gün süren çekimler, Uçmakdere ve Şile’de gerçekleştirildi.

Erkan Şen’in çalışmasına vokal yapan Amerikalı sanatçı Addie Nicole: “Çalışmanın dünyada ses getireceğine inanıyorum” diyerek, şarkıdan beklentisini müzikseverlerle paylaştı.

Başarısını “Goa” albümüyle kanıtladı

Yükselişte olan elektronik müzik piyasasındaki yapımcı ve DJ’lerden Erkan Şen başarısını “Goa” albümü destekler nitelikte. Müzik kariyeri 14 yaşında klavye çalmakla başlayan Şen, birçok genç gibi farklı enstrümanlar çalarak müziği keşfetmeye devam etti. 16 yaşında elektronik müzik tarzını keşfeden DJ, 2007 sonlarında Türkiye’nin ünlü kulüplerinden olan Discorium’da başladı. Sony Müzik için yaptığı remiks, iTunes Zirvedekiler listesinde uzun süren bir liste başarısı elde etti.“Goa” nın başarısından sonra, “Stay Tonight” adlı bir başka hit ile listelerde yükselmesi başarısının tesadüf olmadığını gösterir nitelikteydi.