Kültür-SanatTeknolojiYaşam Tarzı

Dünyada bir ilk! Instagram korku dizisi: Eşik

Eşik

Instagram hiç kuşkusuz ki son zamanlarda hepimizin hayatında büyük bir yer kaplıyor. Hal böyle olunca, Instagram’dan dizi izlemek de kulağa pek yabancı gelmiyor artık. Ne dersiniz?

Dizi, instagram sayfası üzerinden 59 saniyelik bölümler şeklinde paylaşılacak. 10 bölümlük gerilim-korku türündeki dizinin senaryosunu yazan Erdoğan Eyrik, Seyithan Kartal ile birlikte filmin yönetmenliğini de üstlendi. Haftada 2 bölüm olarak paylaşılacak dizi, Instagram’dan sonra Youtube ve Twitter üzerinden de izleyiciyle buluşacak.

Dizinin konusu oldukça merak uyandırıcı

Orta yaşlarının başında olan Fikret, bir yıl önce eşini kaybetmiştir. Eşini kaybetmesiyle ruhsal çöküntü içine giren Fikret, kendini toplumdan tamamen soyutlamış ve şehir dışında bir evde yaşamaya başlamıştır. Bu süreçte ona eşlik eden tek kişi bahçıvanlığını yapan Kasım’dır. Fikret’in iki iddiası vardır. Birinci iddiası, eşinin ölümüne sebep olan üç kişiden ikisini kendisinin öldürdüğüdür. İkinci iddiası ise, öldürdüğü iki insanın ruhlarının onu rahatsız ettiğidir. Özellikle geceleri duyduğu sesler ve gördüğü karartıların gittikçe yaklaştığını hisseder ve bunun kendisi için tehdit oluşturduğunu düşünür. Kendini korumak isteyen Fikret bunlarla mücadele etmeye başlar…