ModaTrend

Geleceğe İlham Veren Klasikler

Vans, klasikleri herkesin yaratıcılığını gösterebilmesi için boş bırakılmış kanvas tuvaller olarak görüyor. Sade ve zamansız tasarımlar markanın tarzında göze çarpıyor. Her zaman kullanılabilen, sokaktan defileye, couture elbiseden denim pantolona, her şeye uyum sağlayabilmesi markanın tercihi.

Markanın kurucusu Paul Van Doren’ın amacı, herkesin kendi ruhuna göre uyarlayabileceği, satın alanların kendilerine özgü Vans’lerdi. Sadece herkes için kusursuz hale getirebilecekleri, ulaşılabilir ve yüksek kaliteli ayakkabılar yapmayı hedefliyordu.

70’lerden Bu Günlere

Vans’in, Kaliforniya’da 1966 yılında açıldığında ilk ve tek modeli, o dönem “Style #44” olarak bilinen Authentic modeliydi. Kaykayın yetmişli yıllarda popülerleşmesi ile bu modelin sağlamlığı ve tabanının kafesli yapısı kaykaycıların dikkatini çekti.

1977 yılında tasarlanan “Style #36”, The Old Skool modeli ile Vans’in imzası olan Sidestripe ilk kez tanıtılmış oldu.

Authentic ve Sk8-Hi modellerinin üretildikleri günün üzerinden oldukça uzun seneler geçti. Modeller hala, modernize edilen ve çeşitlendirilen koleksiyonların temelini oluşturmaya ve onlara ilham vermeye devam ediyor. Vans’in “Not Just One Thing” felsefesinin de özünü temsil ediyor.