Teknoloji

Lenovo Yeni Oyun Bilgisayarlarını E3 Fuarı’nda Tanıttı

Lenovo Legion T730

Lenovo, yeni oyun bilgisayarlarını tanıttı. Dizüstü, kule ve küp kasa segmentlerinde en son donanımları sunarak marka, güçlü oyun bir deneyimi sağlama iddiasında.

E3 Fuarı’nda tanıtılan yeni ürün ailesi, Lenovo Legion Y730 ile Y530 dizüstü bilgisayarlar; T730 ile T530 tower (kule kasa tipi) bilgisayarlar ve C730 ile C530 küp kasa bilgisayarlardan oluşuyor. Tüm cihazlar, sistemin ısınmasını önlemek için iyileştirilmiş termal özelliklerle sunuluyor. Bu da oyun deneyimi sırasında kullanıcıların içinin rahat olmasını sağlıyor.

Lenovo oyun monitörü ve aksesuarlarıyla sanal gerçekliğe hazır: Legion T730

Lenovo Legion modelleri, tarza olduğu kadar performansa da değer veren oyunculara hitap ediyor. Yeni modeller, daha yüksek performans sunmaya odaklanmış modern ve ince bir estetiğe sahip şekilde yeniden tasarlanmış. Marka, bu modelleri üretirken profesyoneller, ebeveynler, öğrenciler dahil olmak üzere birçok oyuncunun geri bildirimlerine kulak vererek tasarlamış.

Ofisten oturma odasına kadar her yerde: Legion Y730 ve Y530 dizüstü oyun bilgisayarları

Yeni Lenovo Legion dizüstü oyun bilgisayarları, günümüzün sürekli hareket halindeki oyuncuları için tasarlandı. Legion Y730 ile Y530 dizüstü bilgisayarları, tek çantada iki dizüstü bilgisayar taşıma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Her iki gereksinimi tek bir şık makine ile karşılayarak, iş gününden oyuna zahmetsizce geçiş yapmanızı sağlıyor. Alüminyumdan üretilen ve sofistike gri renkte tasarlanmış Lenovo Legion Y730 dizüstü oyun bilgisayarı, full HD IPS ekrana ve ultra ince bir çerçeveye sahip. Siyah renkli Lenovo Legion Y530 dizüstü oyun bilgisayarı ise Legion amblemindeki “O” harfinden yayılan ilgi çekici bir kapak tasarımına sahip.

Baskı altında güvenilir soğutma

Legion dizüstü oyun bilgisayarlarında için ek yan hava çıkışları bulunuyor. Ayrıca farklı uzunluklarda, farklı biçimlerde dönen fan kanatları bulunan çift kanallı bir soğutma sistemi de mevcut. Sistem oldukça verimli soğutma ve sessiz çalışma sağlıyor.

Etkileyici ses ve görüntü

Dizüstü bilgisayarlar, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti’ye kadar grafik işlemcisi, 8. Nesil Intel® Core i7 işlemcilerine kadar işlemci seçenekleri ve Windows 10 ile donatılmış olarak sunuluyor. Klavyeleri ise 1 ms’nin altında giriş yanıt süresi sağlamak üzere tasarlanmış. Legion Y730, aynı zamanda Dolby Atmos Hoparlör Sistemi ile donatılmış. Legion Y530 dizüstü bilgisayarın isteğe bağlı 144Hz full HD IPS ekran seçeneği de bulunuyor.

Legion Y530 ana segmente hitap ediyor. Daha üst düzey olan Y730 ise 15 ya da 17 inç ekran seçenekleri ve isteğe bağlı 16GB CORSAIR® DDR4 hız aşırtma uygulanmış bellek ile oyunlar için artırılmış bir güç sunuyor. Legion Y730, tamamen kişiselleştirilebilen CORSAIR iCUE RGB zemin aydınlatmalı klavye ve sistem aydınlatması ile sunuluyor.

Kolay Taşınabilirlik: Legion C730 ve C530

Legion C730 ve C530 küp kasa tipi bilgisayarlar, oldukça hafif. Alandan tasarruf sağlayan ve aynı zamanda bir masaüstü bilgisayarın avantajlarından yararlanmak isteyen oyunculara hitap ediyor.

Entegre üst tutamağı ile kolayca taşınan küp kasa bilgisayarlar, kolaylıkla taşınabiliyor. Tamamen saydam olan üst paneli, sistemin kalbinin kuş bakışı görünmesini sağlıyor.

İki güç kulesi: Legion T730 ve T530

Legion T730 ve T530 tower (kule tipi) bilgisayarlar ise, oyun sisteminin kalbi olarak hizmet veriyor. 28L şasi içerisinde ince düşünülmüş bir tasarıma sahip olan Kuzguni Siyah Legion T530’un güç düğmesinden yayılan ve hemen göze çarpmayan üst yüzey yapısı Y530 dizüstü bilgisayar ile aynı.