Moda

Mickey Mouse 90. Yaşını Vans ile Kutluyor

Mickey Vans

Disney’in sevilen karakterlerinden Mickey Mouse’un 90. Yaşını kutlamak için, Vans tasarımcıları Mickey Mouse figürünü ayakkabılara, kıyafetlere ve aksesuarlara taşıyor. Koleksiyonda, Mickey Mouse’un ruhunu ve ilk yaratıldığı yıl olan 1920’lerden bugüne kadarki değişimini temel alan 11 farklı tasarım yer alıyor.

Sk8-Hi modeli, Mickey Mouse’un 1928 yılında ilk kez yayınlanan siyah-beyaz sessiz filmi “Plane Crazy”deki sahneleri kullanılarak tekrar tasarlanıyor. Ayakkabının her bir yüzeyinde, patentli Mickey Mouse filminden birer kare ve topuğunda da 3 boyutlu amblem yer alıyor.

1940’ların animasyon filmi “Fantasia”nın vizyona girmesi, Mickey Mouse’un afacan kişiliğini “Büyücünün Çırağı” olarak lanse etmiştir. Büyücünün şapkasından ilham alınarak Sk8-Hi modeli, mavi süet paneller ve kontrast sarı dikişlerle tamamlanıyor, ay ve yıldız nakışı ile süslenmiş kadife bir model ortaya çıkartılıyor. Büyücünün Çırağı’ndan esinlenilerek tasarlanan Sk8-Hi, siyah tabanı, yıldız baskılı dantelleri ve topuğundaki, Büyücünün Çırağı amblemiyle tamamlanıyor. Koleksiyonu bütünlemek için Fantasia temalı bir tişört ve Old Skool II sırt çantası, Mickey Mouse’un Büyücünün Çırağı serisine ekleniyor.

Disney hayranları kendilerine Mouseketeer diyorlar. Vans, Mouseketeer’ler için bir Old Skool modelini Mickey Mouse kulübüne adıyor. Süet ve pamuklu kanvas malzemeler kullanılarak ön plana çıkan Old Skool modeli,kırmızı bir side stripe ve ayakkabının dili üzerine dikilmiş bir kulüp logosu ile tamamlanıyor. Mickey Mouse temalı Old Skool, topuklarının arkasındaki özel zincir dikişli nakış ile kusursuz formuna bürünüyor.

Vans tasarımcıları 80’ler ruhunu, pembe, sarı ve yeşil renkleri ile tasarladıkları Old Skool modeline aktarıyorlar. Ayakkabı, klasik ve havalı bir Mickey Mouse baskısı ve spor giyim üreticisinin damalı deseni ile tamamlanıyor. Kadın ve erkeklerin zevkle giyebileceği 80’lerden ilham alan nostaljik koleksiyon arasında ceketler, kapüşonlu üstler, sırt çantaları ve aksesuarlar da yer alıyor.

Mickey Mouse ve Minnie Mouse alevli ve damalı bir Slip-on modelinin üzerinde sert ve havalı bir görünüme bürünüyorlar. 1990’lardan esinlenen Mickey ve Minnie Mouse punk bir kimliğe bürünmüş. Vans ve Disney hayranları; kendi “Of the Wall” tavırlarını koleksiyondaki tişört, sırt çantası, şapka ve alevli kolları ve damalı kapüşonu olan kapüşonlu üstlerle sergileyebiliyorlar.

Mickey Mouse’dan esinlenmiş Authentic modeli, Mickey Mouse hayranlarının kendilerini bulduğu bir olarak tasarlanıyor. Vans klasikleri arasında yer alan model, Mickey Mouse’un ana renkleri olan siyah ve kırmızı renkteki üst kısımlar, sarı taban ve topuklar boyunca devam eden aplike sarı düğmeler ile güncelleniyor.

Kanvas kumaş ile yaratılan Old Skool, Mickey Mouse’un kendine has eldivenleri ile birleşiyor. Disney hayranları her ayakkabının dilinde gizlenen Mickey karakterini bulabilmek için yakından bakmak durumunda kalacaklar. Klasiklerin buluşması olan bu iş birliği, damalı armalarla süslenmiş tişört, kapüşonlu üst, şapka ve sırt çantasıyla çeşitlendiriliyor ve kadın giyim koleksiyonu yaratılıyor.

Vans, Mickey Mouse’un ebedi sevgilisi Minnie Mouse’u da unutmamış

Minnie’nin en sevdiği kıyafeti olan kırmızı puantiyeli elbisesinden ilham alan iki parçalık koleksiyonda ayakkabı ve kıyafetler yer alıyor.

Devasa büyük kurdele ve saten malzemeden oluşan Authentic Gore ve Slide on modelleri Minnie Mouse detayları ile süslenmiş. Modeller, zarif oymalı bir kenar ile de tamamlanmış. Koleksiyonda tamamlayıcı nitelikte sıfır yaka bluz, sırt çantası ve çorap seçenekleri de bulunuyor.

Vans ve Disney’i tekrardan bir araya getiren koleksiyonda, Mickey ve Minnie, hayranları için yaratılan özel modeller ve desenler, Vans klasiklerinde hayat buluyor.