Moda

Puma ve Karl Lagerfeld’den Yeni Koleksiyon

Puma

Spor markası Puma, ikonik spor ayakkabılarından “Suede Classic” modelinin 50. Yıl dönümü kapsamında moda tasarımcısı Karl Lagerfeld ile bir işbirliğine imza attı. İlk olarak yıl dönümü için “Suede” spor ayakkabılarının Karl Lagerfeld tarafından yeniden tasarlanmasını kapsayan işbirliği, kısa sürede 13 parçalı bir kapsül koleksiyona dönüştü.

Kapsül koleksiyonu, sportif şıklığı yeniden tanımlıyor

Koleksiyon kapsamında tasarlanan iki unisex “Suede” model ayakkabı bulunuyor. Karl Lagerfeld’in smokin ceket, yüksek beyaz yaka, kravat ve güneş gözlüklerinden oluşan estetiğinden esinlenilmiş. Kadın koleksiyonu, Puma’nın 7mm çizgili Track ceketinden esinlenilerek üretilen bir T7 palto ceket ve pantalon takımını ve T7 Tulumu içeriyor. Erkek koleksiyonu ise dar kesimli bir eşofman üstü ve eşofman takımının yanı sıra logolu bir tişörtü barındırıyor. Spor ve şık giyimin buluştuğu stil; koleksiyonda yer alan sırt çantası, omuz çantası ve özel beyzbol şapkasıyla tamamlanıyor.

Her biri kendine özgü bir estetiğe sahip iki markayı buluşturan koleksiyon, Karl Lagerfeld’in özel tasarım estetiğini ve spor giyim markasının bir klasik haline gelen sportif, sokak stilini bir araya getiriyor.