ModaTrend

STRANGER THINGS’E ÖZEL KOLEKSİYON

nike stranger things koleksiyonu

Stranger Things dizisinin 1985 yazında geçen bu üçüncü sezonunda Indiana’nın küçük kasabası Hawkins’te değişim rüzgarları esiyor. Dizinin bu sezonu, aşk ve arkadaşlık gibi konularla meşgul liseli bir gruptan ve yaklaşan bir tehlikeyle mücadeleyi anlatıyor.

Önceki iki sezonda olduğu gibi Hawkins’e 1980’ler nostaljisi hakim. Bu nostalji ruhu, dönemin ayakkabılarının ve markaların yaygın olduğu kostümleri de ele geçirmiş durumda.

1985’te spor dünyası radikal bir değişim yaşıyordu. Los Angeles’taki Olimpiyatların enerjisi hissedilirken diğer yandan da basketbol severler tüm yoğunluğuyla Showtime dönemini yaşıyordu. 1985 yılı, Nike için Air’in şekillenmeye başladığı yıl. Dunk’un üniversitelerin basketbol sahalarında kendini gösterdiği yıl da yine 1985 yılı.

İşbirliğinin ilk meyvesi olan üründe Hawkins Lisesinin yeşil ve turuncu renkli teması kullanılmış. Kıyafetlerde ve ayakkabılarda ise güçlü bir Kaplan maskotu yer alıyor. Eşofmanlar ve tamamlayıcı tişört ürünleri 80’lerin beden eğitimi sınıfı tarzından ilham alıyor. Cortez, Blazer ve Tailwind model ayakkabılar da bu tarza uygun şekilde tasarlanmış.

İlk serinin ardından kısa bir süre sonra bir seri daha gelecek. “OG Pack” adı verilen ayakkabı serisinin her birinde kırmızı, beyaz ve mavi renkli bir tema kullanılmış.