Gurme

Kirpi büyümeye devam ediyor

FESTANDFASHION.COM – Son zamanların trend restoranlarından biri olan Kirpi her yıl 1,5 milyonun üstünde misafir ağırlıyor, bir yandan da Avrupa’ya açılma hazırlıkları yapıyor.

Son şubesini Galataport’ta açan Kirpi yeni şubeler açmaya devam edecek. İstanbul Avrupa yakası başta olmak üzere Kirpi’nin hedefleri arasında İzmir ve Ankara’da var.

Lestat Gıda A.Ş. Y.K Başkanı Caner Dınız yaptığı açıklamada; Kirpi misafirlerinin yüzde 20’sinin yabancı olduğunu belirtti. “Özellikle Avrupalı misafirlerimiz restoranlarımıza büyük ilgi gösteriyor. Yemeklerimizi, dekarasyonumuzu ve hizmetimizi çok sevdiklerini, kendi ülkelerinde de Kirpi’yi görmek istediklerini paylaşıyorlar. Bu ilgi elbette bizi çok mutlu ediyor ve Avrupa’ya açılma hedefimizi ön plana taşıyor” diyen Caner Dınız’ın verdiği bilgilere göre, ciddi altyapı görüşmelerinin yapıldığı ve girişimlerin başladığı 3 ülkenin ise Hollanda, Almanya ve İngiltere olduğunu söyledi.

Caner Dınız aynı zamanda; ‘’Bölgesel nitelikli partnerliklere’’ açık olduklarını ifade etti.

Kirpi’de her saat yenilikçi menüler

Şık doğal ve trend dekorasyonunu menüsüne de yansıtan Kirpi’de günün her saati beğeni ile tüketebileceğiniz ürünler mevcut. Sabah işe giderken taze filtre kahve eşliğinde avokadolu poşe yumurtanızı yiyebilir, hafta sonu kahvaltılarında arkadaşlarınızla keyifli sohbet eşliğinde Kirpi’nin en beğenilen Kirpi kahvaltısını deneyimleyebilirsiniz.

Kirpi’nin hafta içi öğle yemekleri ise oldukça yoğun geçerken, özellikle iş yemeklerinin birinci tercihi haline gelen Kirpi hızlı ve kaliteli servisi ile de beğeni topluyor.

Öğle yemeği için misafirlerin favori ürünleri arasında Tavada Chicken Alfredo, Kirpi Burger ler, el açması pizzalar ve paylaşımlı tabaklar yer alıyor. Vegan tercih eden misafirlerin gözdesi Humuslu Vegan Plate ev yapımı mercimekli ekmek ile sunuluyor.
Öğleden sonra kokteylleri ve akşam üstü bira keyfi de Kirpi’nin vazgeçilmezleri arasında.

Kirpi’de akşam yemekleri ise çok çeşitli alkol menüsü ve şarap kavı ile bol seçenekli bir deneyime dönüşüyor.

Kirpi’nin menüsünde şarap ile tercih edilen başlangıçlar arasında Vivaldi ve Carpaccio yer alıyor. Jumbo Combo ve Trio Mix ise bira sevenlerin en beğenilen tercihleri arasında…

Misafirlerine menüsü ile oldukça farklı seçenek sunan Kirpi’de Akşam yemeklerinde en çok tercih edilen ürün ise 350 gr. Cızbız Bonfile. İki kişilik olarak hazırlanan bu ürün sac tavada altı ısıtılarak masaya getiriliyor. Yanında çıtır parmesanlı 2 adet roka salatası bulunan cımbız bonfile, baharatlı fırın baby patates ile servis ediliyor. Lezzeti kadar masada yarattığı şık görüntüsüyle story’lerde en çok paylaşılan ürünleri arasında.

Sağlıklı ürünler

Doğal olana saygı felsefesiyle yola çıktıklarını belirten Caner Dınız, sözlerini şöyle sürdürüyor; ”Yemeklerimizde katkı maddesi, glikoz vb sağlığa aykırı ürünler kullanmıyoruz. Kirpi; en önemli felsefesi olarak yıllardır bu konuda çok hassas ve başarılı çalışmalar yürütmekte. Menümüzü oluştururken doğal olmayan hiç bir ürün kullanmıyoruz. Mesela Pasta, tatlı ve ekmeklerimiz merkez mutfağımızda günlük üretilir, glikoz ve koruyucu katkı maddesi asla içermez. Tüm soslarımız taze baharatlar ile özenle hazırlanır. Menümüzde bulunan ürünlerimizin yüzde 90’ı soğuk zincir ile şubelerimize günlük dağıtılır ve her daim kalite kontrolden geçer.

Hedef ihracata katkı

Caner Dınız, yaptığı açıklamada; yurt dışı hamlesi ile birlikte hizmet ihracatına katkı sunmayı hedeflediklerini belirtti. Dınız; “Bir Türk markası olarak gıda perakendesi alanında başarılar yakalayacağımızdan ve markamızı uluslararası platformlarda başarıyla temsil edeceğimizden eminiz” dedi.