Gurme

Söke’den Dünya Un Günü’ne özel lansman

FESTANDFASHION.COM – 60 yıldır mutfaklara konuk olan ve bugün her yıl 5 milyona yakın haneye giren Söke, insanlık için en önemli gıda ürünlerinden biri olan ve binlerce yıldır insanları doyuran una ithafen düzenlenen 20 Mart Dünya Un Günü kapsamında Usla’da özel bir etkinliğe imza attı.

Şef Barbaros Yoloğlu’nun tarifleri eşliğinde basın mensupları Söke ürünleriyle birbirinden leziz yemekler hazırladılar.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Söke Pazarlama Direktörü Ozan Türk, “Söke olarak hem nihai tüketiciye hem de Söke Profesyonel ürün gruplarımızla fırıncılarımıza ve Horeca’ya hitap ediyoruz. Söke Profesyonel ürünleriyle birçok restoranda yediğiniz, satın aldığınız ekmeğin içerisinde Söke lezzeti var. Klasik bir un firması olmanın ötesinde günün değişen şartları çerçevesinde tüketicilerimizin amaçlarına uygun ürünleri sunuyoruz. Bu anlamda sektörü hep ilklerle buluşturan marka olmanın mutluluğunu ve gururunu da yaşıyoruz. Glutensiz unlarımız, kek mikslerimiz, tahıl unlarımız bunlardan sadece birkaçı. Çok yakın bir zaman içerisinde aynı zamanda unlu mamuller ürünlerimizle de pazarda yerimizi alıp un gruplarımıza duyduğunuz güvenle unlu mamullerimizi de tüketebilmenize imkan vereceğiz. İnsanlık için en önemli gıda ürünlerinden biri olan un, bin yıldır insanları doyuruyor. Ülkemiz, insanlık tarihinin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye ev sahipliği yapıyor ve Göbeklitepe insanlığın ilk gıdası buğdayın da anavatanı. Unun tarihimizde binlerce yıllık bir geçmişi bulunuyor ve insanlığın bu temel gıdası için 20 Mart Dünya Un Günü olarak kabul edildi. Bugün sizlerle burada bir araya gelmemizin amacı, Dünya Un Günü kapsamında sizlere Ulusoy Un çatısı altına giren Söke’yi keyifli bir workshop etkinliğiyle anlatabilmek ve sofraların en bereketli olduğu zaman dilimi olan Ramazan ayını birlikte karşılayabilmek” dedi.

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Söke, ramazan ayında da geniş ürün yelpazesini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Hem leziz hem de zamandan tasarruf sağlayacak yemekler Söke’yle kolayca hazırlanabiliyor.

1963’den beri üretim yapan ve o günden bu yana mutfakların vazgeçilmez markasına dönüşen Söke, ramazan ayında da mutfakların başrol oyuncusu olmaya devam ediyor.

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.